استراتژی های تبلیغاتی چیست، چه انواعی وجود دارد :  استراتژی تبلیغات چیست؟

استراتژی تبلیغاتی چیست

 استراتژی تبلیغاتی یک برنامه عملیاتی است که برای افزایش فروش محصولات یا خدمات خاص، جذب مشتریان جدید و دعوت از مشتریان موجود برای انجام چندین خرید طراحی شده است. استراتژی تبلیغات بخشی از برنامه بازاریابی یک برند است، بنابراین باید با اهداف شرکت همسو باشد. همچنین ضروری است که نام تجاری، لحن و هویت برند را در نظر گرفت تا تجربه کاربر دارای عناصر ناسازگار نباشد.  چند نوع استراتژی های تبلیغاتی وجود دارد؟

استراتژی های تبلیغاتی زیادی وجود دارد، زیرا موقعیت، هویت و اهداف هر برند منحصر به فرد است. برای دریافت ایده ای از احتمالات، بیایید نگاهی به نحوه طبقه بندی HubSpot 3 نوع اصلی استراتژی تبلیغات بیندازیم.

تبلیغات محتوا : این استراتژی تبلیغاتی به دنبال تأثیر مستقیم بر مصرف کنندگان از طریق کانال های مختلف با پیامی مستقیم و واضح است که هدف آن رسیدن به بیشترین تعداد ممکن است.

اگرچه ویژگی‌های مشابهی با بازاریابی محتوا دارد، اما از آنجایی که مستقیم‌تر و بیشتر بر برند متمرکز است، یکسان نیست.  در تبلیغات محتوا، می‌توانیم زیرگروه‌های زیر را تشخیص دهیم:

تبلیغات آموزنده: بر نشان دادن نام تجاری و ارزشی که می تواند برای مشتریان بالقوه به ارمغان بیاورد تمرکز دارد. معمولاً مبتنی بر ارزش های عقلانی است.

تبلیغات مقایسه ای: بر مقایسه یک برند با رقبا تمرکز می کند تا ویژگی هایی را که آن را متمایز می کند تقویت کند و مصرف کننده را متقاعد کند که می تواند مزایای بیشتری ارائه دهد. اگرچه این کار می تواند بسیار موثر باشد، اما باید هنگام طرح ادعای خود بسیار مراقب باشید تا با مشکلات قانونی مواجه نشوید.

تبلیغات احساسی: اگر تبلیغات آموزنده بیشتر مبتنی بر عوامل منطقی باشد، تبلیغات احساسی به دنبال واکنش عاطفی است. این می تواند در تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید بسیار مؤثر باشد، زیرا می دانیم که اینها یک مؤلفه ناخودآگاه قوی دارند که بر اساس احساس مردم در مورد یک محصول یا خدمات است.

۱. کشش تبلیغات این استراتژی تبلیغاتی برای برندهایی است که در حال حاضر به خوبی شناخته شده و در بازار موقعیت خوبی دارند. هدف این استراتژی به جای دنبال کردن مشتریان، حفظ برند در ذهن مصرف کننده و سوق دادن افراد به سمت آن است. بر شناسایی برند و وفاداری بلند مدت تمرکز دارد.

۳. Push Advertising این استراتژی تبلیغاتی بیشتر برای محصولات یا خدمات جدید مناسب است، زیرا به دنبال شناخته شدن چیزی در بین مصرف کنندگان به منظور موقعیت خوب و ایجاد فروش است. استراتژی فشار می تواند از کانال های مختلفی استفاده کند، از رسانه های سنتی گرفته تا تبلیغات اجتماعی. در بسیاری از موارد، با استراتژی های قیمت گذاری همراه است. برای مثال، ارائه قیمت‌های راه‌اندازی ارزان‌تر برای تولید توده بحرانی اولیه از مصرف‌کنندگان.

همچنین معمول است که تبلیغات فشاری همراه با بازاریابی محتوا انجام شود، به طوری که یک برند جدید بتواند در همان ابتدا قدرت خود را تثبیت کند و خود را به عنوان یک متخصص در بخش خود قرار دهد. ۱۲ نمونه از استراتژی های تبلیغاتی بیایید نگاهی به برخی از پرکاربردترین و موثرترین استراتژی های تبلیغاتی با توجه به PPCExpo و دیگر متخصصان بازاریابی و تبلیغات بیندازیم.

۱. SEM تبلیغات پولی در موتورهای جستجو (SEM) مانند گوگل شامل تبلیغات موقعیت یابی با کلمات کلیدی خاص است. به این ترتیب، هنگامی که شخصی عبارتی مرتبط با برند شما را جستجو می کند، تبلیغ شما می تواند در جایگاه برجسته ای در میان نتایج ظاهر شود. SEM یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌های تبلیغاتی در محیط دیجیتال است، زیرا به شما امکان می‌دهد مستقیماً افرادی را که قصد خرید بالایی دارند بر اساس جستجوهایشان هدف قرار دهید. علاوه بر این، این یک استراتژی بسیار همه کاره است، زیرا به شما امکان می دهد در مراحل مختلف فرآیند خرید به مخاطبان بسیار متفاوتی دست پیدا کنید.

۲. تبلیغات اجتماعی: این استراتژی تبلیغاتی شامل قرار دادن تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی، معمولاً از طریق مدل پرداخت به ازای کلیک است. چیزی که این کار را به خوبی انجام می دهد، امکان هدف گذاری عالی است. به خاطر داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی حجم زیادی از داده‌های کاربران خود را دارند، بنابراین می‌توانید مخاطبان بسیار خاصی را بر اساس عواملی مانند سبک زندگی یا علایق آن‌ها تقسیم‌بندی کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از این پلت‌فرم‌ها برای ارتباط با کاربرانی که از قبل برند شما را می‌شناسند (با وارد کردن پایگاه‌های داده یا نصب یک پیکسل داده) و ایجاد مخاطبانی مشابه بازدیدکنندگان، سرنخ‌ها یا مشتریان خود استفاده کنید، به طوری که شما فقط هدف قرار دهید. کاربرانی که به احتمال زیاد تبدیل می شوند.

بازاریابی ایمیلی: ایمیل مارکتینگ یک استراتژی تبلیغاتی است که در طول سال ها با اختراع مجدد خود بارها و بارها اثربخشی خود را حفظ کرده است. طبق برخی مطالعات، بازگشت سرمایه (ROI) این کانال به ازای هر دلار سرمایه گذاری نزدیک به ۴۰ دلار است. تبلیغات دیجی کالا و دیگر پلت فرم های به این شکل: تبلیغات دیجی کالا در واقع مشاهده و خرید و یا دریافت اطلاعات می باشد.

این پلت فرم ها در واقع برای فروش بیشتر اطلاعات زیادی در مورد ترجیحات خرید کاربران خود دارد. اما مهمتر از همه، این پلتفرم ها به شما امکان می دهد تبلیغات را دقیقاً در جایی و زمانی که کاربران به احتمال زیاد خرید کنند، قرار دهید، که منجر به نرخ تبدیل بالاتر می شود. علاوه بر ROI خیره کننده، یکی دیگر از مزیت های بزرگ بازاریابی ایمیلی این است که می توان آن را با انواع موقعیت ها، مارک ها و کمپین ها، از اولین گام های تولید سرنخ تا وفاداری طولانی مدت، تطبیق داد.

جای تعجب نیست که این یکی از استراتژی های تبلیغاتی ترجیحی برای برندها است! تبلیغات بومی: تبلیغات بومی قالبی است که شامل قرار دادن محتوای پولی بر روی پلتفرم‌های مختلف است که از نظر شکل و عملکرد با محیطی که در آن ظاهر می‌شود تطبیق می‌یابد. اگرچه باید به وضوح به عنوان تبلیغات شناسایی شود، اما به روشی بسیار کم‌تر نسبت به سایرین در زمینه خود ادغام می‌شود.

فرمت ها (مانند بنرها). همچنین محتوای ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار می دهد که آنها را به سمت مصرف داوطلبانه سوق می دهد. اینفلوئنسر مارکتینگ: اینفلوئنسر مارکتینگ یک استراتژی تبلیغاتی است که بر اقتدار افرادی که در رسانه های اجتماعی حضور قوی دارند برای تبلیغ یک محصول یا خدمات به دنبال کنندگان خود متکی است.

پیش از این، این تمایل وجود داشت که تعداد فالوورهایی را که یک فرد داشت بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل شود و کمپین هایی برای انتشار گسترده ترین ممکن ایجاد می شد. اکنون روند این است که برای سطح تعامل بیشتر ارزش قائل شویم و به دنبال متخصصان در جایگاه هایی با مخاطبان کوچکتر (میکرو اینفلوئنسرها) باشیم

تخفیف ها و تبلیغات: تخفیف ها و تبلیغات همیشه محبوب هستند، زیرا محصول یا خدماتی را با قیمتی کمتر از حد معمول برای مدت زمان محدود ارائه می دهند. به این ترتیب، احساس فوریت ایجاد می شود که کاربران را تشویق به خرید می کند. این استراتژی تبلیغاتی می تواند برای ایجاد توده مهمی از مشتریان در زمان عرضه محصول یا افزایش فروش در کوتاه مدت بسیار مفید باشد، اما سوء استفاده از آن می تواند منجر به کاهش ارزش درک شده محصول یا خدمات شود.

۸.مسابقات: مشابه تخفیف‌ها و تبلیغات، مسابقات یا قرعه‌کشی‌ها در کوتاه‌مدت باعث ایجاد تعامل و جلب علاقه به یک برند می‌شوند. در حالی که این یک استراتژی است که برندها برای مدت طولانی از آن استفاده می کنند، اخیراً به لطف شبکه های اجتماعی افزایش یافته است. بسیاری از برندها در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام یا TikTok مسابقه و قرعه کشی ایجاد می کنند تا تعداد فالوورها و سطح تعامل خود را افزایش دهند. البته، این رویدادها باید همیشه در چارچوب اهداف گسترده تر برند باشد.

بازاریابی چریکی: بازاریابی چریکی یکی از بدیع ترین و مبتکرانه ترین استراتژی های تبلیغاتی است. این مبتنی بر استفاده از تکنیک های غیر متعارف برای دستیابی به حداکثر انتشار با هزینه کم است. خلاقیت یک عنصر اساسی برای دستیابی به شگفتی و تأثیر با حداقل منابع است.

برنامه های وفاداری: برنامه‌های وفاداری یک استراتژی تبلیغاتی هستند که هدفشان این نیست که مشتریان فعلی خریدهای خود را تکرار کنند و حتی به سفیران برند تبدیل شوند. انواع مختلفی از برنامه های وفاداری وجود دارد، مانند برنامه های امتیازی یا سطحی. در همه آنها، هدف ایجاد رابطه بلندمدت بین مشتری و برند و بهبود ارزش طول عمر مشتری است.

این اصطلاح به میزان سود تولید شده در مدت زمانی که شخصی در یک برند باقی می ماند اشاره دارد. به نوبه خود، این به برندها اجازه می دهد تا هزینه به دست آوردن مشتریان جدید را کاهش دهند.

تبلیغات موبایل: تبلیغات موبایلی یک استراتژی است که بر دسترسی افراد از طریق دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن یا تبلت تمرکز دارد.

این تبلیغات می‌توانند در مکان‌های مختلف آنلاین از وب‌سایت‌ها و پلتفرم رسانه‌های اجتماعی گرفته تا بازی‌های آنلاین مختلف یا پلت‌فرم‌های بازی ظاهر شوند. مزیت دیگر این تبلیغات این است که اگر کاربر موقعیت مکانی خود را در دستگاه خود فعال کرده باشد، مشاغلی که در نزدیکی مکان فعلی خود هستند می توانند با تبلیغات هدفمند به آنها دسترسی پیدا کنند.

تبلیغات و تبلیغات موبایلی را نیز می توان از طریق کدهای QR فعال کرد که افراد می توانند با دستگاه های خود اسکن کنند.  تبلیغات پادکست: همانطور که پادکست ها همچنان در حال افزایش محبوبیت هستند، برندهای بیشتری در پلتفرم های پادکست تبلیغات می کنند. معمولاً، برندها آگهی خود را توسط میزبان پادکستی که می‌خواهند در آن نمایش داده شوند خوانده می‌شود. اگرچه این ممکن است بسیار ساده و سرراست به نظر برسد، مهم است که به خاطر داشته باشید که میزبان ها اغلب سطح بالایی از اعتماد مخاطبان خود را دارند، بنابراین تبلیغ یک محصول یا خدمات می تواند موثرتر از یک تبلیغ استاندارد باشد.

علاوه بر این، بسیاری از برندها هنگام خواندن تبلیغات به میزبان ها اجازه تبلیغات را می دهند. این به میزبان پادکست های کمدی اجازه می دهد تا تبلیغات خنده دار و سرگرم کننده ایجاد کنند. انواع دیگر هاست ها ممکن است تجربیات شخصی خود را در مورد محصول یا خدمات حامی بازگو کنند و آگهی را جذاب تر و کمتر فروش کنند. در نهایت، برندها اغلب یک کد تخفیف برای میزبان پادکست ارائه می‌کنند تا شنوندگان بتوانند معامله کنند، بلکه به برند اجازه می‌دهند تا میزان موفقیت همکاری را پیگیری کند.

برند چیست؟

تبلیغات محیطی (مترو، بیلبورد و تابلو)

تبلیغات رادیویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 4 =

keyboard_arrow_up