رسانه های دیجیتال «بازاریابی محتوا»

 

در دهه گذشته، نحوه تعامل ما با برندها، افراد مشهور، دوستان و دشمنان به طور قابل توجهی تغییر کرده است. همه ما از طریق دنیای دیجیتال به هم متصل هستیم و بسیاری از ما در حال تولید محتوا هستیم!

تولید محتوا چیست؟


تولید محتوا در بازاریابی اغلب شامل محتوای اطلاعاتی یا آموزشی همراه با پیام برند است. پیشرفت های دیجیتال باعث شده است که فرآیند تولید محتوا در چند سال گذشته به طور تصاعدی تکامل یابد. مراحل متعدد تولید محتوای با کیفیت، از ایده‌ پردازی گرفته تا اندازه‌گیری عملکرد، با نرم‌ افزار تولید محتوا کمتر دست و پا گیر شده است.

زیرا این روزها کمبود محتوا آسان تر است و تولیدکنندگان محتوا فقط بازاریاب نیستند. یک پسر ۱۰ ساله یک داستان اسنپ چت ایجاد می کند در حالی که یک فرد ۴۵ ساله یک کلاژ عکس می سازد تا آخرین سفر جاده ای خود را به اشتراک بگذارد.

برای بسیاری از ما، محتوایی ایجاد می‌کنیم تا به اشتراک بگذاریم که چقدر زندگی‌مان عالی است (عالی کار می‌کنی، عزیزم!) و دنبال لایک‌ها و بازپست‌ها، به نام مستعار، برای تأثیرگذاری.

اگر این مقاله را پیدا کرده اید، به دنبال رویکردی متمرکزتر برای درک ایجاد محتوا، اهمیت آن، و اینکه چگونه می توانید کاری بسازید که مخاطبان خود را جذب کند، هستید. بیایید به دنیای تولید محتوا شیرجه بزنیم و از اهمیت آن شروع کنیم.

چرا تولید محتوا مهم است؟


در سال ۲۰۲۱، متوسط ​​زمان مصرف روزانه یک بزرگسال برای مصرف محتوای دیجیتال ۸ ساعت بود. با این آمار بالا، افزایش آشکاری در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال وجود دارد که منجر به تولید محتوای دیجیتال بیشتر می‌شود. بیایید به تفکیک کنیم که محتوا بر چه حوزه هایی تأثیر می گذارد و چگونه به توسعه شرکت کمک می کند.

آگاهی از برند را ایجاد می کند: ایجاد محتوای منسجم که با پیام های برند شما همسو باشد، کتابخانه ای از منابع ارزشمند ایجاد می کند که مخاطبان شما شروع به ارتباط با شما می کنند. با گذشت زمان، با افزایش دیده شدن برند، جامعه مصرف کننده و اعتماد افزایش خواهد یافت.


مخاطبان قیف برتر (ToFu) و قیف میانی (MoFu) را درگیر می کند: از آنجایی که محتوای دیجیتالی زیادی وجود دارد، ضروری است که مصرف کنندگان قبل از اینکه آماده خرید شوند، با نام تجاری درگیر شوند.


پشتیبانی از بهینه سازی موتور جستجو (SEO): با سئو، مشتریان شانس بیشتری برای یافتن محتوای شما دارند. محتوای جذاب می تواند اولین نقطه تماس مخاطبان هدف شما باشد و آنها را به تصمیم خرید مثبت نزدیکتر کند.


اعتماد و تخصص را ایجاد می کند: با محتوای ثابت و مؤثر، شهرتی برای تخصص در زمینه خود ایجاد کنید. برای کمک به مشتریان برای حل مشکلات شان. تولید سرنخ تنها چیزی که همه ما از آن عقب هستیم! محتوای ToFu یا MoFu مشتریان بالقوه را جذب می کند و سرنخ پیدا می کند.

به عنوان مثال، اشتراک خبرنامه یا مسابقه روزانه به شما امکان ورود به صندوق ورودی آنها را می دهد. در این مرحله، اگر متقاعد شده اید که محتوا باعث افزایش رشد کسب و کار می شود، بیایید به سراغ محبوب ترین انواع محتوا برویم.

انواع مختلف محتوا چیست؟


مانند ما انسان ها، محتوا در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. همه آنها اهمیت، تأثیر و بازده خود را دارند. از این رو، درک نگاشت محتوا بسیار مهم است، به عنوان مثال، هر نوع محتوا هدف خاصی را دنبال می کند و به مرحله هدفمند سفر خریدار می رسد.

در چند سال اخیر، بازاریابان نیز سیر تحول روند تولید محتوا را مشاهده کرده‌اند. برخی از رایج ترین انواع مورد استفاده در بازاریابی دیجیتال در اینجا ذکر شده است:

  1. اینفوگرافیک: آیا می خواهید یک فرآیند یا آمار را به اشتراک بگذارید؟ اینفوگرافیک ها، که سریع درک می شوند و در سطح بالایی قرار دارند، به صورت بصری این نوع اطلاعات را نشان می دهند.

بهترین نقشه برداری محتوا: آخرین روندها، آمار، نمودارهای جریان یا نقاط عطف.
پلتفرم های مربوطه: همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی، محتوای بین وب سایت


در اینجا یک مثال اینفوگرافیک وجود دارد که زنجیره تامین خرده فروشی را توضیح می دهد:

  1. وبلاگ ها: محتوای کوتاه یا طولانی که حول یک موضوع خاص می چرخد. این یک قالب موثر برای پرداختن به ToFu و MoFu است تا خوانندگان در کاوش در مناطق مورد علاقه سرمایه گذاری کنند.

بهترین نقشه برداری محتوا: مقالات اطلاعاتی، گزیده مصاحبه، فهرست، داستان سرایی

پلتفرم‌های مرتبط: مراکز محتوا، وبلاگ‌های شخصی، مراکز دانش در یک وب‌سایت

نمونه ای از محتوای طولانی: راهنمای بازاریابی دیجیتال نهایی برای بهبود بازگشت سرمایه (ROI) کسب و کار شما

  1. کاغذ سفید: آیا تحقیقات و یافته های شما به فضایی بیش از یک وبلاگ نیاز دارد؟ سپس با انتشار یک کاغذ سفید آن را به مخاطبان خود نشان دهید. خوانندگانی را که می‌خواهند در یک موضوع پیچیده به عمق بپردازند، درگیر می‌کند.

بهترین نقشه‌برداری محتوا: پیشرفت‌های صنعت، گزارش‌ها، خلاصه سیاست‌ها، کتاب‌های الکترونیکی
پلتفرم های مرتبط: بخشی در وب سایت، محتوای قابل دانلود به عنوان بخشی از سایر قالب های محتوا


مثال: کتاب الکترونیکی G2 Seller Solutions در مورد “چگونه CAC خود را در لینکدین کاهش دهید”

  1. پادکست: قالبی که به طور فزاینده ای محبوب است و راهی هیجان انگیز برای ایجاد حس شخصی به برند شماست، این فرمت صوتی برای دستیابی به مخاطبان شما عالی است. در حالی که می تواند یک قطعه محتوای اصلی باشد، بازاریابان همچنین از آن برای استفاده مجدد از محتوای نوشته شده موجود استفاده می کنند.

بهترین نگاشت محتوا: محتوای طولانی که شامل اعداد زیاد، نظرات رهبر، مصاحبه ها، لقمه های سریع یا داستان سرایی نمی شود.
پلتفرم های مربوطه: همه کانال های دیجیتال صوتی یا سمعی و بصری


مثال: در پادکستی که توسط Mission on Marketing Trends میزبانی می‌شود، به آماندا مالکو مدیر ارشد اجرایی G2 گوش دهید.

  1. وبینارها: در حالی که فرمت های دیگر بیشتر یک طرفه برای انجام اقدامات دلخواه هستند، وبینارها بیشتر یک قالب تعاملی هستند. یک وبینار به شرکت کنندگان این فرصت را می دهد که از طریق گفتگو موضوعی را درک کنند.

بهترین نقشه برداری محتوا: رهبری فکری، راه اندازی محصول، انجمن های باز
پلتفرم‌های مرتبط: ابزارها یا پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس
مثال: G2 و ZoomInfo گرد هم آمدند تا یک وبینار را با موضوع «هنر و علم کمپین‌های هدف محور» میزبانی کنند.

  1. فیلم ها: اگر فکر می کنید یک فرمت صوتی و تصویری بهتر می تواند توجه مخاطبان شما را حفظ کند، پس به ساخت فیلم فکر کنید. یک ویدیوی جذاب می‌تواند بینندگان را در هر نقطه از قیف فروش در یک چرخه کوتاه‌تر به تصمیم‌گیری نزدیک‌تر کند. بازاریابان این قالب را به روش‌های مختلفی مانند انیمیشن، گیف یا جلوه‌های صوتی تجربه می‌کنند.

بهترین نقشه برداری محتوا: محتوای آموزشی، مصاحبه ها یا بررسی محصول
پلتفرم های مربوطه: همه ابزارها یا پلتفرم های سمعی و بصری


مثال: ضبط یک رویداد در “Deepfakes: آنچه رهبران B2B باید بدانند” که توسط G2 میزبانی شده است را بررسی کنید

  1. مطالعات موردی: این موثرترین راه برای به اشتراک گذاشتن داستان های موفقیت و شواهد شخص ثالث از ارزش برند شما است. آنها اطلاعات مرتبط با ضریب اعتماد را به خوانندگان ارائه می دهند که به آنها در تصمیم گیری کمک می کند.

بهترین نقشه برداری محتوا: داستان های موفقیت، توصیفات، قابلیت های راه حل
پلتفرم های مربوطه: بخشی در وب سایت، فایل های قابل دانلود به عنوان بخشی از سایر فرم های محتوا


مثال: یک مطالعه موردی در مورد اینکه چگونه Plytix CPL را تا ۸۲٪ با راه حل های بازاریابی G2 کاهش می دهد.

بیایید به درک اینکه چه چیزی محتوا را خوب می‌کند، بپردازیم، زیرا هدف نهایی جذب مخاطب و سوق دادن آن‌ها به سمت عمل مورد نظر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up