بودجه تبلیغاتی چیست؟

بودجه تبلیغاتی تخمینی از هزینه های تبلیغاتی یک شرکت در یک دوره زمانی معین است.

بودجه بندی در تبلیغات

بودجه بندی در تبلیغات: مهمتر از آن، این پولی است که یک شرکت مایل است برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود کنار بگذارد. اقلام کلیدی بودجه تبلیغاتی مقدار پولی است که برای اهداف بازاریابی و تبلیغات کنار گذاشته می شود. هزینه دلارهای تبلیغاتی باید با درآمدهای شناسایی شده بالقوه ای که آن دلارها ایجاد می کنند سنجیده شود. تحقیقات جمعیت‌ شناختی و تقسیم‌بندی مشتری می‌تواند نمایه‌هایی ایجاد کند تا به بهینه‌سازی بازده هزینه‌های تبلیغاتی کمک کند. درک بودجه تبلیغاتی بودجه تبلیغاتی بخشی از بودجه کلی فروش یا بازاریابی یک شرکت است که می تواند به عنوان سرمایه گذاری در رشد یک شرکت تلقی شود. بهترین بودجه‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی بر نیازها و مشکلات مشتریان و ارائه راه‌حل‌هایی برای این مسائل تمرکز می‌کنند، نه مشکلات شرکت مانند کاهش بیش از حد موجودی. هنگام ایجاد یک بودجه تبلیغاتی، یک شرکت باید ارزش هزینه یک دلار تبلیغاتی را در برابر ارزش آن دلار به عنوان درآمد شناسایی شده سنجید.

قبل از تصمیم گیری در مورد مبلغ مشخص، شرکت ها باید تصمیمات خاصی را اتخاذ کنند تا اطمینان حاصل شود که بودجه تبلیغاتی با اهداف تبلیغاتی و بازاریابی آنها مطابقت دارد: مصرف کننده هدف – شناخت مصرف کننده و داشتن مشخصات جمعیتی آنها می تواند به هدایت هزینه های تبلیغاتی کمک کند. بهترین نوع رسانه برای مصرف کننده هدف – تبلیغات موبایلی یا اینترنتی، از طریق رسانه های اجتماعی، ممکن است پاسخ باشد، اگرچه رسانه های سنتی مانند چاپ، تلویزیون و رادیو ممکن است برای یک محصول، بازار یا مصرف کننده هدف معین بهترین باشند.

رویکرد مناسب برای مصرف کننده هدف – بسته به محصول یا خدمات، در نظر بگیرید که آیا جذب احساسات یا هوش مصرف کننده استراتژی مناسبی است یا خیر. سود مورد انتظار از هر دلار هزینه تبلیغات – این ممکن است مهم ترین سؤال برای پاسخگویی و همچنین سخت ترین سؤال باشد. بهترین بودجه ها و کمپین های تبلیغاتی بر روی نیازهای مشتریان و حل مشکلات آنها تمرکز می کنند، نه مشکلات شرکت مانند کاهش بیش از حد موجودی. سطوح بودجه تبلیغاتی شرکت ها می توانند سطوح بودجه تبلیغاتی خود را به روش های مختلفی تعیین کنند که هر کدام دارای نکات مثبت و منفی هستند:

تا جایی که ممکن است خرج کنید – این استراتژی که فقط پول کافی را برای تأمین مالی عملیات کنار می گذارد، در بین استارتاپ هایی که بازده سرمایه گذاری مثبتی را در هزینه های تبلیغاتی خود مشاهده می کنند، محبوب است. نکته کلیدی پیش بینی زمانی است که استراتژی شروع به نشان دادن بازدهی کاهشی می کند و دانستن اینکه چه زمانی باید استراتژی ها را تغییر دهید. تخصیص درصدی از فروش – این کار به سادگی تخصیص یک درصد خاص بر اساس کل فروش ناخالص سال قبل یا میانگین فروش است. معمول است که یک تجارت بین ۲ تا ۵ درصد از درآمد سالانه خود را صرف تبلیغات می کند. این استراتژی ساده و ایمن است اما بر اساس عملکرد گذشته است و ممکن است منعطف ترین انتخاب برای یک بازار در حال تغییر نباشد.

همچنین فرض می‌کند که فروش مستقیماً با تبلیغات مرتبط است. آنچه را که رقبا خرج می کند خرج کنید – این کار به سادگی رعایت میانگین صنعت برای هزینه های تبلیغات است. البته، هیچ بازاری دقیقاً یکسان نیست و چنین استراتژی ممکن است به اندازه کافی انعطاف پذیر نباشد. بودجه بر اساس اهداف و وظایف – این استراتژی که در آن شما اهداف و منابع مورد نیاز برای دستیابی به آنها را تعیین می کنید، دارای جوانب مثبت و منفی است. از طرفی، این می تواند هدفمندترین روش بودجه بندی و موثرترین باشد. از جنبه منفی، می تواند گران و پرخطر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 2 =

keyboard_arrow_up