تبلیغات خلاقانه چیست و چرا اینقدر تاثیرگذار است؟

با فضای تبلیغاتی امروزی که بیش از حد اشباع شده و به شدت رقابتی است، چگونه برندها از سر و صدا کاسته می‌شوند و مخاطبان را وادار می‌کنند بنشینند و گوش دهند؟ ثابت شده است که کمپین های تبلیغاتی که از قدرت خلاقیت بهره می برند، باعث افزایش تعامل و افزایش فروش می شوند. تحقیقات انجام شده توسط هاروارد بیزینس ریویو نشان داد که یک یورو سرمایه گذاری شده در یک کمپین تبلیغاتی بسیار خلاقانه، به طور متوسط، تقریباً دو برابر تاثیر فروش یورویی که برای یک کمپین غیر خلاقانه خرج می شود، داشته است. بنابراین،

در این مقاله، با کلی مکبث مکی، مدرس ارشد لیسانس تبلیغات خلاق (Hons)، در مورد اینکه چرا خلاقیت کلید است، صحبت می کنیم.

تبلیغات خلاقانه چیست؟

ارتباط ماندگار هنر

تبلیغات خلاق شکلی از بازاریابی است که از مفاهیم، ​​طرح‌ ها و داستان‌ سرایی اصلی برای انتقال مؤثر پیام یا تبلیغ یک خدمات یا محصول استفاده می‌کند. برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، یک تیم به برند نگاه می کند، می فهمد که چگونه ارتباط برقرار می کند و مخاطبان هدف آنها چه کسانی هستند. سپس تیم باید اهداف برند را درک کند و یک کمپین خلاقانه برای دستیابی به این اهداف طراحی کند.

هدف از تبلیغات خلاق، متمایز کردن یک برند از رقبای خود، افزایش آگاهی از برند و افزایش فروش است. تبلیغات خلاق به تفکر استراتژیک و همچنین تفکر خلاق نیاز دارد و هر کسی را که دوست دارد خود را به چالش بکشد دعوت می کند تا متفاوت فکر کند.

 

اصول تبلیغات در دنیای جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up