تبلیغات موثر به مشتریان بالقوه می رسد و آنها را از محصولات یا خدمات شما آگاه می کند.در حالت ایده آل، تبلیغات موثر باید توجه مشتری بالقوه را به خود جلب کند و آنها را به استفاده ازمحصول شما ترغیب کند. صرف نظر از روش، تبلیغات شما باید واضح باشد و به طور مداوم بیانیه موقعیت یابی منحصر به فرد کسب و کار شما را منعکس کند.


برای موفقیت، تبلیغات موثر باید با سایر ابزارهای بازاریابی و عناصر تجاری کار کند. تبلیغات باید مزاحم باشد – یعنی باید باعث شود که از سر زدن روزنامه یا فکر کردن به روزتان آنقدر طولانی که آگهی را بخوانید یا بشنوید، دست بردارید. برای کار، تبلیغات نیز باید معتبر، منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد. مانند تمام پشتیبانی های بازاریابی موثر، باید بر اساس یک استراتژی موقعیت یابی محکم ساخته شود. در نهایت، برای هر کمپین تبلیغاتی، باید پول کافی برای ارائه یک برنامه رسانه ای برای فراوانی تبلیغات، مهم ترین عنصر برای خاطره ماندن تبلیغات، خرج شود. به یاد داشته باشید که تبلیغات ارتباطی است که می توان برای آن در نظر گرفت

  • آگاه کردن
  • آموزش
  • متقاعد کردن
  • محصول یا کسب و کار خود را به افراد یادآوری کنید.

در این مقاله بهترین روش ها برای یک کمپین تبلیغاتی موثر و موفق را بیان می کنیم.

نام مناسبی برای کسب و کار خود داشته باشید نام شرکت شما یک دارایی ارزشمند است. این برند شما را تعریف می کند و به مشتریان کمک می کند تا کسب و کار شما را پیدا کنند و به خاطر بسپارند. هنگامی که نامی را برای کسب و کار خود انتخاب می کنید که با نام شخصی یا نامی که در اساسنامه شرکت شما استفاده شده است (نام نهاد تجاری قانونی) متفاوت است، باید ثبت نام “انجام تجارت به عنوان” (DBA) را ثبت کنید. به عنوان مثال، اگر نام قانونی LLC شما Jones and Barrett LLC است، می توانید یک DBA برای انجام تجارت به عنوان “بهترین لوله کش برای کار” ثبت کنید. اگر خطوط مختلف کسب و کار را ارائه می دهید – مانند لوله کشی و تهویه مطبوع – می توانید چندین DBA را ثبت کنید. همه DBA ها (همچنین به عنوان نام های تجاری شناخته می شوند) به نام قانونی نهاد شما مرتبط خواهند ماند.

برای اطلاعات بیشتر، نحوه نام‌گذاری یک کسب‌وکار و DBA چیست (و نحوه ثبت نام) را ببینید. موثرترین تبلیغات همچنان دهان به دهان است تبلیغات دهان به دهان موثرترین شکل تبلیغات در نظر گرفته می شود. مشتریان راضی بهترین تبلیغات شما هستند. تبلیغات دهان به دهان اطلاعات محصول را به بسیاری از خریداران بالقوه دیگر منتقل می کند (و حتی ممکن است شامل نمایش های آزمایشی تبلیغاتی و نمونه گیری رایگان باشد)، با هزینه کم یا بدون هزینه برای کسب و کار. در صورت امکان، کسب و کار شما باید یک برنامه تبلیغاتی ایجاد کند که منجر به تبلیغات دهان به دهان شود. رهنمود هایی برای کمپین های تبلیغاتی موفق در اینجا چند دستورالعمل برای ایجاد تبلیغات به یاد ماندنی که واقعاً می فروشند آورده شده است:

مطمئن شوید که تبلیغات موثر شمابر اساس استراتژی” با موقعیت کسب و کار شما است. یک استراتژی موقعیت یابی خوب، شناسایی مخاطبان هدف صحیح برای تبلیغات شما را به همراه فهرستی از ویژگی ها و مزایای معنادار تضمین می کند. می تواند دلایل برتر و منحصر به فرد بودن محصول را همراه با «شخصیت» تبلیغاتی ارائه دهد.
به جایی بروید که مشتریان شما هستند. در مورد بهترین پلتفرم های تبلیغاتی برای دستیابی به مشتری هدف خود تحقیق کنید. برای مثال، اگر مصرف‌کنندگان شما جوان‌تر هستند، پلتفرم‌های تبلیغاتی موبایلی ممکن است مناسب باشند. هر پلتفرمی را که انتخاب می‌کنید – به ویژه پلتفرم‌های سنتی مانند چاپ، پخش و رادیو – یک کیت رسانه درخواست کنید. این شامل اطلاعاتی در مورد جمعیت شناسی مخاطبان این رسانه خواهد بود.
یک پیام ساده و تک ارسال کنید. مردم در به خاطر سپردن نام یک نفر مشکل دارند، چه برسد به یک پیام تبلیغاتی پیچیده. از اصل “KISS” برای پیام های تبلیغاتی استفاده کنید: “ساده نگه دارید، احمقانه”. برای تبلیغات آنلاین و چاپی، هر چه عنوان ساده تر باشد، بهتر است. و هر عنصر تبلیغ دیگری باید از پیام تیتر پشتیبانی کند، خواه آن پیام «قیمت»، «انتخاب»، «کیفیت» یا هر مفهوم تک‌نگر دیگری باشد.
استایلی دوست داشتنی داشته باشید. تبلیغات دارای شخصیت و سبک هستند. یک استایل و شخصیت دوست داشتنی پیدا کنید و حداقل یک سال یا بیشتر با آن بمانید. تغییر سبک و شخصیت تبلیغاتی اغلب خریداران بالقوه را گیج می کند. همچنین با خاطره‌ انگیز بودن مبارزه می‌کند.
معتبر باشید اگر می گویید کیفیت یا ارزش شما “بهترین” است و واضح است که اینطور نیست، تبلیغات نابودی شما را تسریع می کند، نه افزایش کسب و کار شما. همچنین باید از شناسایی و برشته کردن رقابت خودداری شود. به طور بالقوه گیج کننده و حواس پرتی است و ممکن است با وفاداری بیشتر خریداران به محصولات رقابتی، نه کمتر، نتیجه معکوس داشته باشد.

فروش را بخواهید. از خریداران دعوت کنید تا به فروشگاه شما بیایند، به صورت آنلاین از شما بازدید کنند، برای اطلاعات بیشتر ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات و سفارش در آگهی تماس بگیرند. اطلاعاتی را که به راحتی قابل مشاهده است در آگهی برای مشتریان بالقوه برای خرید از جمله آدرس وب سایت، مکان، شماره تلفن، ساعات کاری فروشگاه، کارت های شارژ پذیرفته شده و غیره ارائه دهید. از رقابتی بودن تبلیغ مطمئن شوید. مشقت را بنویس. تبلیغات رقابتی را در جایی که قصد تبلیغ دارید بررسی کنید. سعی کنید تبلیغ خود را از تبلیغات رقابتی متمایز کنید. می‌توانید از قضاوت شخصی، قرار گرفتن در معرض آزمون آگهی برای گروه کوچکی از خریداران هدف (به عنوان مثال، تحقیقات کیفی)، یا روش‌های تست کمی گران‌تر و پیچیده استفاده کنید. تبلیغات را برای منحصر به فرد بودن، به یاد ماندنی بودن، اعتبار و انگیزه خرید مقایسه کنید. مطمئن شوید که تبلیغ حرفه ای به نظر می رسد.

اگر وقت و استعداد دارید، تصاویر استوک، الگوها و برنامه‌ها و نرم‌افزارهای ویرایش تصویر می‌توانند به شما در ایجاد تبلیغات و پست‌هایی با ظاهر حرفه‌ای کمک کنند. دریافت کمک نویسندگی، هنری و گرافیکی را از آژانس‌های محلی یا استودیوهای هنری که دارای متخصصان با تجربه در کارکنان با قابلیت‌های گرافیکی و ویدیویی پیشرفته در داخل هستند، در نظر بگیرید. آنها ممکن است در دراز مدت در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند و نتایج بهتری به همراه داشته باشند. می‌توانید از ابزارهای طراحی مانند Canva یا Adobe Express برای ایجاد انواع مختلف وثیقه بازاریابی استفاده کنید، اگرچه ممکن است بخواهید از یک متخصص برای کمپین‌های بزرگ استفاده کنید. سایر تبلیغات الکترونیکی (به عنوان مثال، تلویزیون، پادکست، رادیو) و تبلیغات در فضای باز معمولاً بهتر است برای نوشتن، تولید و خرید با پرداخت هزینه یا درصدی از دلارهای رسانه ای (یعنی عموماً ۱۵ درصد از هزینه ناخالص رسانه) به متخصصان سپرده شود. راستگو باش هر رسانه تبلیغاتی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که پیام شما اخلاقی و واقعی است. قوانین سختگیرانه ای در مورد اعمال فریبنده و تبلیغات نادرست وجود دارد.

از تبلیغات موثر کم هزینه و رایگان نهایت استفاده را ببرید


کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در راه تبلیغات موثر انجام دهید که هزینه کمی یا هیچ هزینه ای ندارند. نمونه هایی از تبلیغات کم یا بدون هزینه عبارتند از:

پست های رسانه های اجتماعی ارگانیک: محتوای رسانه های اجتماعی ارگانیک به هر محتوایی گفته می شود که در پروفایل های رسانه های اجتماعی شرکت خود مانند فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب به اشتراک می گذارید. این محتوا می‌تواند شامل پست‌ها، داستان‌ها، ویدیوها، نظرات و موارد دیگر باشد.


رسانه های اجتماعی پولی: این شکل از تبلیغات شامل پرداخت هزینه به کانال های رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن محتوا با مخاطبان هدف در پلتفرم ها یشان است.


بازاریابی ایمیلی: بازاریابی ایمیلی هنوز هم یکی از موثرترین شکل های تبلیغات در نظر گرفته می شود زیرا مخاطبان شما برای دریافت به روز رسانی ها و پیشنهادات شما شرکت کرده اند.  همچنین بسیار  مقرون به صرفه است، به راحتی می توان پیام های مختلف را به مخاطبان مختلف تقسیم کرد و بسیار قابل اندازه گیری است.


نمایه کسب و کار Google. با ایجاد یک نمایه رایگان کسب و کار Google، کامل با عکس‌ها، پیشنهادات، نظرات و موارد دیگر، می‌توانید افرادی را که شما را در Google و Google Maps پیدا می‌کنند به مشتریان جدید تبدیل کنید.


نظرات مشتریان را تشویق کنید: نظرات برای افزایش فروش دهان به دهان و ایجاد اعتماد در برند شما حیاتی هستند. ممکن است خطر دریافت نقدهای بد را داشته باشید، اما هیچ نقدی زنگ خطر بیشتری را به صدا در نمی آورد. فقط مطمئن شوید که بررسی های خود را زیر نظر داشته باشید و به صورت دیپلماتیک به هر گونه نوشته منفی پاسخ دهید.


محتوای جذاب ایجاد کنید. اگر می‌خواهید سرنخ‌های تبلیغاتی، فهرست‌های موتورهای جستجو و تلاش‌های رسانه‌های اجتماعی خود را به مشتریان پولی تبدیل کنید، محتوای عالی ضروری است. محتوا می‌تواند

شامل ویدئوها، روش‌ها، وبلاگ‌ها، تصاویر، پرسش و پاسخ و موارد دیگر باشد.


گواهی هدیه داشته باشید. گواهی های هدیه راهی عالی برای مشتریان شما است تا شما را به مشتریان جدید معرفی کنند.

آنها همچنین جریان نقدی دوستانه ای دارند زیرا شما از قبل دستمزد دریافت می کنید. و هنگامی که به اندازه کافی موفق می شوید که بتوانید تکنیک های تبلیغاتی پیچیده تری را بپردازید، راه هایی وجود دارد که تا حدی می توانید میزان تاثیرگذاری این روش ها را در رشد کسب و کار خود اندازه گیری کنید. مثل همیشه، نگرانی اصلی این است که تبلیغات کاری را که در نظر گرفته شده است انجام دهد؛ تشویق افراد بیشتری به خرید بیشتر از کسب و کار شما.

۲ دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up