تبلیغات چاپی نوعی بازاریابی است که از رسانه های چاپی فیزیکی برای دستیابی به مشتریان در مقیاس وسیع استفاده می کند. تبلیغات به صورت چاپی در انواع مختلف نشریات مانند روزنامه، مجلات، بروشورها یا پست مستقیم چاپ می شوند.

از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، شرکت های آمریکایی به طور متوسط ​​سالانه ۲۵ میلیارد دلار برای تبلیغات چاپی هزینه کردند. در حالی که این اعداد در دهه گذشته تا حدودی کاهش یافته است، تبلیغات چاپی هنوز یک شکل قابل دوام از بازاریابی است و در بازارهای خاص ضروری است. این می تواند مشتریان بالقوه را از راه هایی که بازاریابی دیجیتال نمی تواند جذب کند. Lucid Advertising معتقد است وثیقه چاپی شما باید در کنار رسانه های دیگر برای برقراری ارتباط پیام شما استفاده شود، بنابراین باید استراتژی بازاریابی کلی شما را تکمیل کند و با سایر تاکتیک های شما برای دستیابی به اهداف تجاری شما همکاری کند.

PDF ما را دانلود کنید تا درباره اینکه چرا باید تبلیغات چاپی را در نظر بگیرید بیشتر بدانید.

۴ نوع تبلیغات چاپی قدرتمند
رسانه های چاپی به شما امکان می دهند برند و محصولات خود را در قالب های مختلف به نمایش بگذارید. برخی از موثرترین انواع تبلیغات چاپی عبارتند از:

۱. روزنامه
تبلیغات روزنامه هنوز به عنوان یک ابزار بازاریابی مفید برای رساندن پیام به مخاطب خاص مورد توجه قرار می گیرد. مصرف کنندگانی که روزنامه می خوانند فعال و جذاب هستند. تبلیغات روزنامه نیز مقرون به صرفه، قابل اعتماد هستند و تأثیری ماندگار ایجاد می کنند.

۲. مجله
آگهی‌های مجلات می‌توانند برند شما را در مرکز نشریات محبوب در منطقه‌ای نزدیک یا ایالات متحده قرار دهند. نمایشگرهای با کیفیت بالا می‌توانند جمعیت‌شناسی یا صنعت خاصی را هدف قرار دهند و مدت‌ها پس از بستن مجله با خوانندگان همراه شوند. به علاوه، وقتی صحبت از تبلیغات مجلات می شود، فقط خلاقیت خود را محدود می کند.

۳. پست مستقیم
اگر تحقیق خود را انجام دهید، می توانید یک جمعیت شناسی خاص را در پست مستقیم هدف قرار دهید. شما همچنین می توانید با استفاده از روش های مختلف نتیجه خود را اندازه گیری کنید. پست مستقیم مقرون به صرفه است و برای گیرنده بسیار شخصی است. به علاوه، گزینه های انعطاف پذیر زیادی بر اساس معیارهای شما وجود دارد.

۴. بروشور
حتی در دنیای فناوری محور، ابزارهای بازاریابی اندکی شما را در ارتباط مستقیم با مخاطبان و همچنین بروشورها قرار می دهند. بروشورها قدرت، اعتبار و نام تجاری شما را در قالب یکسان ایجاد می کنند. آنها اطلاعات زیادی را در خود نگه می دارند که می توانید در یک جلسه بین صدها نفر توزیع کنید. به علاوه، بروشورها یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای اطلاع رسانی در مورد کسب و کار شما هستند.

آیا تبلیغات چاپی هنوز موثر است؟
پاسخ این است که بله همینطور است.

در حالی که درست است که تبلیغات دیجیتال به عنوان شکل پیشرو بازاریابی در ایالات متحده از تبلیغات چاپی پیشی گرفته است، چاپ به این زودی ها از بین نمی رود. نرخ تبدیل بالا، جمعیت قوی مخاطب، شهرت شرکت و قالب تعاملی منحصر به فرد چاپ آن را سال به سال در جریان اصلی بازاریابی نگه می دارد. بیایید به برخی از مزایای چاپ نگاهی بیندازیم.

۱. تبلیغات چاپی به روشی منحصر به فرد به دست مردم می رسد
افراد با تبلیغات چاپی به روش هایی متفاوت از تبلیغات دیجیتال تعامل دارند. به عنوان مثال، یک بیننده شانس بسیار بیشتری برای یادآوری یک آگهی در قالب چاپی نسبت به دیجیتال دارد. همچنین، مصرف کنندگان به طور کلی ارزش بیشتری برای محصولات و خدماتی که در چاپ می بینند نسبت به آنلاین ارزش قائل هستند.

این روندهای فعلی در بازاریابی را در نظر بگیرید:

مشتریان زمان بیشتری را صرف بررسی تبلیغات چاپی می کنند.
میزان اطلاعاتی که مشتری جذب می کند با تبلیغات چاپی بیشتر است.
واکنش احساسی پس از خواندن یک آگهی چاپی بسیار بیشتر است.
مصرف کنندگان مایلند پس از مشاهده یک آگهی چاپی بیشتر هزینه کنند.
بینندگان ناخودآگاه محصولات موجود در تبلیغات چاپی را ارزشمند می بینند.
۲. تبلیغات چاپی نرخ تبدیل بالایی دارند
یکی از دلایلی که باعث می شود بازاریابی چاپی هزینه بیشتری نسبت به بازاریابی دیجیتال دارد، این است که سرمایه گذاری قابل توجه تری است. به عنوان مثال، طبق گفته شورای CMO، تقریبا ۸۰ درصد از مصرف کنندگان در تبلیغات پستی مستقیم عمل می کنند در حالی که کمتر از ۵۰ درصد از مصرف کنندگانی که به تبلیغات ایمیلی پاسخ می دهند.

شرکت‌ها همچنین می‌توانند تقریباً در هر نوع دیگر از رسانه‌های چاپی روی همان سطح بالایی از پاسخگویی حساب کنند. رسانه های چاپی چه بنر، کارت ویزیت، تبلیغات روزنامه یا بروشور، اقدامات مصرف کننده را تحریک می کنند و نرخ تبدیل را بسیار بالاتر می برند.

۳. تبلیغات چاپی باعث ایجاد اعتبار و ایجاد اعتماد می شود
یک شرکت می‌تواند هزاران دلار برای ساخت یک وب‌سایت، تنظیم دقیق کمپین ایمیل یا گسترش دامنه بازار خود در رسانه‌های اجتماعی هزینه کند. با این حال، آنها ممکن است هنوز در ایجاد نوع اعتباری که اعتماد به برند را ایجاد می کند، شکست بخورند. بخشی از دلیل این امر این است که اینترنت مملو از اطلاعات نادرست و گمراه کننده است.

به همین دلیل، چاپ همچنان قابل اعتمادترین منبع تبلیغات است. هنگامی که یک مصرف کننده یک آگهی چاپی را مشاهده می کند، به طور خودکار تصور می کند که از یک شرکت معتبر و معتبر تهیه شده است. بر اساس نظرسنجی نیلسون، ۱۰ قالب برتر رتبه بندی شده که بیشترین درصد اعتماد مصرف کننده را به دست آورده اند عبارتند از:

تبلیغات تلویزیونی
آگهی های روزنامه
تبلیغات مجلات
بیلبورد/تبلیغات در فضای باز
تبلیغات رادیویی
ویدیوهای آنلاین
بروشورها
نتایج موتورهای جستجو
شبکه های اجتماعی
تبلیغات در دستگاه های تلفن همراه
در حالی که تلویزیون و رادیو هنوز بر بخش بزرگی از تبلیغات تسلط دارند، روزنامه ها، مجلات و بروشورها همچنان بالاترین سطح اعتماد مصرف کننده را به خود جلب می کنند.

۴. هدف گیری جمعیت شناختی مخاطب قوی
این تصور غلط وجود دارد که تبلیغات چاپی مخاطب خاصی را هدف قرار نمی دهد. درست است که فناوری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های بازاریابی خود را در پلتفرم‌های دیجیتال اصلاح کنند. با این حال، مقدار قابل توجهی از تحقیقات و استراتژی بازاریابی برای رسیدن به جمعیت هدف در تبلیغات چاپی انجام می شود.

به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است یک هشتگ اجتماعی ایجاد کند یا از یک شماره تبلیغاتی یا کد رهگیری منحصر به فرد استفاده کند یا یک نقطه تماس مشخص برای نظارت بر موفقیت کمپین بازاریابی خود ایجاد کند. همچنین، یک کسب و کار ممکن است کد پاسخ سریع (QR) یا نظرسنجی مشتری را برای تعیین اثربخشی یک استراتژی معین تنظیم کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up