تبلیغات تجاری, روابط عمومی و تبلیغات

روابط عمومی، معنی ،انواع، و مثال های عملی

روابط عمومی (PR) چیست؟


روابط عمومی (PR) مجموعه ای از تکنیک ها و استراتژی های مربوط به مدیریت نحوه انتشار اطلاعات در مورد یک فرد یا شرکت به مردم و به ویژه رسانه ها است. اهداف اصلی آن انتشار اخبار یا رویدادهای مهم شرکت، حفظ تصویر برند و چرخش مثبت در رویدادهای منفی برای به حداقل رساندن پیامدهای آنها است. (PR) ممکن است در قالب یک بیانیه مطبوعاتی شرکت، کنفرانس خبری، مصاحبه با روزنامه نگاران، پست رسانه های اجتماعی یا مکان های دیگر رخ دهد.

هر فرد یا نهادی که در انظار عمومی فعالیت می کند با انتشار اطلاعات در مورد آنها یا اقدامات آنها به مردم مواجه است. در حالی که روابط عمومی برای خود یک صنعت است، هر تلاشی برای نشان دادن خود به شیوه ای خاص برای دیگران می تواند نوعی روابط عمومی در نظر گرفته شود.

اقلام کلیدی


روابط عمومی (PR) به مدیریت دیدگاه و احساس دیگران درباره یک شخص، برند یا شرکت اشاره دارد.
روابط عمومی برای شرکت‌ها، به‌ویژه شرکت‌های سهامی عام، بر حفظ تصویر شرکتی مثبت در حین رسیدگی به درخواست‌های رسانه‌ها و پرسش‌های سهامداران تمرکز دارد.
روابط عمومی به ویژه برای مقابله با اعتراض عمومی یا سرمایه گذاران پس از اعلامیه های اخبار منفی مهم است.
روابط عمومی با تبلیغات یا بازاریابی متفاوت است، زیرا اغلب به معنای ارگانیک به نظر می رسد و ممکن است لزوما سعی در تبلیغ یک محصول یا خدمات نداشته باشد.
از روابط عمومی می توان برای کاهش رویدادهای منفی استفاده کرد، اگرچه تاریخ نشان داده است که روابط عمومی ممکن است باعث بدتر شدن مشکلات شود.

آشنایی با روابط عمومی (PR)


اگرچه در تعریف ذاتی نیست، روابط عمومی اغلب به عنوان “چرخش” در نظر گرفته می شود، با هدف ارائه شخص، شرکت یا نام تجاری در بهترین نور ممکن. تفاوت روابط عمومی با تبلیغات در این است که روابط عمومی تلاش می کند تا تصویر یک شخص یا برند را به شیوه هایی ارگانیک نشان دهد، مانند تولید مطبوعات خوب از منابع مستقل و توصیه تصمیمات تجاری که با حمایت عمومی مواجه می شود. تا اواسط قرن بیستم، روابط عمومی یکی از سریع‌ترین صنایع در حال رشد در ایالات متحده است.

روابط عمومی برای موفقیت هر شرکتی ضروری است، به خصوص زمانی که سهام شرکت به صورت عمومی معامله می شود و ارزش یک سهم به اعتماد عمومی به یک شرکت یا برند بستگی دارد. علاوه بر رسیدگی به درخواست‌های رسانه‌ای، پرسش‌های اطلاعاتی و نگرانی‌های سهامداران، پرسنل روابط عمومی اغلب مسئول ایجاد و حفظ تصویر شرکت هستند. گاهی اوقات، متخصصان روابط عمومی درگیر روابط عمومی منفی یا تلاش‌های عمدی برای بی‌اعتبار کردن یک برند یا شرکت رقیب می‌شوند، اگرچه این شیوه‌ها با کدهای اخلاقی صنعت مطابقت ندارد.

انواع روابط عمومی


روابط عمومی اغلب به آژانس ها یا بخش های مختلف تقسیم می شود. هر بخش به طور خاص برای رسیدگی به یک جنبه خاص در زیر مناسب است:

روابط رسانه ای تاکید بر ایجاد رابطه قوی با سازمان های رسانه ای عمومی است. یک تیم روابط رسانه ای اغلب مستقیماً با رسانه های خارجی کار می کند و مستقیماً اخبار شرکت را به آنها ارائه می دهد، منابع محتوای معتبر را ارائه می دهد و برای اظهار نظر عمومی در مورد سایر اخبار در دسترس است.
روابط تولید ارتباط نزدیکی با عملیات مستقیم یک شرکت دارد. این بخش از طرح‌های بازاریابی گسترده پشتیبانی می‌کند و اغلب به تلاش‌های خاص و یکباره مانند راه‌اندازی یک محصول جدید، یک کمپین ویژه یا مدیریت یک تغییر عمده محصول مربوط می‌شود.
روابط سرمایه گذار نظارت بر روابط بین شرکت و سرمایه گذاران آن است. این جنبه از روابط عمومی به رویدادهای سرمایه گذار رسیدگی می کند، بر ارتباطات انتشار گزارش های مالی نظارت می کند و به شکایات سرمایه گذاران رسیدگی می کند.
روابط داخلی شاخه روابط عمومی بین یک شرکت و کارکنان آن است. روابط داخلی مربوط به مشاوره کارکنان، اطمینان از رضایت همه کارگران از شرایط کاری و میانجیگری مسائل داخلی برای جلوگیری از افشای نارضایتی عمومی است.


روابط دولتی ارتباط بین یک شرکت و نهادهای حاکمیتی مرتبط است. برخی از بخش‌های روابط عمومی می‌خواهند برای ارائه بازخورد به سیاستمداران، تصمیم‌ گیرندگان را تحت تأثیر قرار دهند تا به روش‌های خاصی عمل کنند و از رفتار منصفانه با مشتریان شرکت اطمینان حاصل کنند.
روابط اجتماعی روابط عمومی است که بر برند و شهرت در یک جامعه خاص متمرکز است. جامعه می تواند فیزیکی (یعنی یک شهر خاص) یا غیر فیزیکی (یعنی جامعه صاحب سگ) باشد. این شاخه از روابط عمومی در جایگاه اجتماعی جامعه قرار می گیرد تا خود را با اعضای آن هماهنگ کند.
ارتباط با مشتری پلی است که شرکت و مشتریانش را به هم متصل می کند. روابط عمومی اغلب شامل مدیریت روابط کلیدی، انجام تحقیقات بازار، درک اولویت های مشتریان و رسیدگی به نگرانی های اصلی است.
بسیاری از شرکت‌های عمومی دارای بخش روابط سرمایه‌گذار (IR) جداگانه برای ارتباط با سهامداران و تحلیلگران هستند.

روابط عمومی در مقابل سایر ادارات


روابط عمومی ممکن است با سایر بخش های مشابه همپوشانی داشته باشد یا اشتباه گرفته شود. در اینجا مروری داریم که چگونه روابط عمومی ممکن است با بازاریابی، تبلیغات یا ارتباطات مرتبط باشد یا نباشد.

روابط عمومی در مقابل بازاریابی


بازاریابی گاهی اوقات بیشتر بر افزایش فروش، ترویج محصولات یا خدمات و تضمین موفقیت مالی متمرکز است. در این میان، روابط عمومی گاهی بیشتر بر مدیریت شهرت یک شرکت یا برند متمرکز است.

هر دو بخش ممکن است انواع بسیار مشابهی از فعالیت ها را آغاز کنند. به عنوان مثال، هر دو ممکن است با مشتریان برای جمع آوری بازخورد تعامل داشته باشند. از یک لنز بازاریابی مستقیم تر، این اطلاعات برای درک بهتر روندهای فروش، تقاضاهای محصول و راه های ایجاد فروش بیشتر استفاده می شود. از یک لنز مستقیم تر روابط عمومی، این اطلاعات برای درک رضایت مشتری، اطمینان از رضایت مشتریان و اطمینان از مدیریت سریع نارضایتی استفاده می شود.

روابط عمومی در مقابل تبلیغات


تبلیغات، عمل جلب توجه عموم است، اغلب از طریق استفاده از انواع مختلف رسانه ها. یک شرکت ممکن است بخواهد برای تبلیغ یک محصول تبلیغ کند، گسترش به یک بازار جدید برای یک شرکت در حال رشد را اعلام کند یا تغییرات قیمت را آشکار کند.

در حالی که تبلیغات یک اقدام عمدی برای قرار گرفتن در کانون توجه است، روابط عمومی یک رویکرد استراتژیک تر و متفکرانه تر در مورد نحوه تعامل یک شرکت با ذینفعان داخلی و خارجی است. گاهی اوقات، ممکن است به نفع شرکت در “لایه پایین” باشد و ارتباط خود را با مردم با جلو و محور نبودن تقویت کند.

روابط عمومی در مقابل ارتباطات


روابط عمومی و ارتباطات به شدت در هم تنیده هستند. هر دو شامل به تصویر کشیدن اطلاعات به صورت ظاهری به امید ایجاد برند، تصویر یا رابطه ای است که ارزش را تقویت می کند. ارتباطات ممکن است یک بخش جداگانه در یک شرکت باشد که تنها مسئول نظرات کتبی یا شفاهی صادر شده داخلی یا خارجی است.

یک تفاوت بالقوه بین روابط عمومی و ارتباطات، تبادل اطلاعات است. گاهی اوقات روابط عمومی کانالی یک طرفه است که اطلاعات را در تلاش برای داشتن وجهه عمومی مطلوب تر تحمیل می کند. ارتباطات ممکن است بیشتر ریشه در عملکرد دو طرفه دریافت بازخورد و ایجاد تغییرات بر اساس اطلاعات جمع آوری شده داشته باشد. به طور کلی، بیشتر شرکت ها شاهد همپوشانی بین روابط عمومی و ارتباطات خواهند بود.

عناوین و نقش های زیادی وجود دارد که فردی که در روابط عمومی کار می کند می تواند داشته باشد. از دسامبر ۲۰۲۱، افرادی که به عنوان تبلیغاتی در ایالات متحده کار می کردند، میانگین کل غرامت ۷۳۱۶۴ دلار را گزارش کردند

.
۱-در شیشه ای. “حقوق علنی ها.”

کار در روابط عمومی

شغل در روابط عمومی مسیر شغلی مشخصی ندارد. یک فرد می تواند در تعدادی از زمینه های مختلف مانند روابط عمومی، ارتباطات، بازاریابی، روزنامه نگاری، صدا و سیما یا علوم سیاسی مدرک دریافت کند.

حرفه ای ها در روابط عمومی باید مهارت های نرمی از جمله مهارت های ارتباط نوشتاری و شفاهی قوی، توانایی حل مشکلات و توانایی تفکر انتقادی و خلاق داشته باشند.

حرفه در روابط عمومی می تواند چرخش های مختلفی داشته باشد. برخی از جنبه های روابط عمومی بر رسانه های دیجیتال تاکید دارند. مشاغل بالقوه شامل سازندگان محتوا، مدیران رسانه های اجتماعی یا هنرمندان دیجیتال است. افراد می توانند در یک صنعت (به عنوان مثال امور مالی) تخصص داشته باشند تا بر کار بین یک شرکت و سرمایه گذاران آن تأکید کنند. افرادی که علاقه مند به کار برای سازمان های غیرانتفاعی هستند ممکن است متوجه شوند که شاخه جذب سرمایه با بسیاری از جنبه های روابط عمومی همپوشانی دارد.

روابط عمومی در عمل


روابط عمومی همچنین شامل مدیریت شهرت یک شرکت در چشم مشتریان آن است. در یک بحران روابط عمومی در سال ۲۰۱۲، رستوران های زنجیره ای Chick-fil-A مجبور شد با توجه به موضع خود در مورد ازدواج همجنس گرایان، پس از اینکه یک مدیر اجرایی Chick-fil-A علنا ​​علیه برابری ازدواج مخالفت کرد، بیانیه های اضطراری صادر کند. در این بیانیه بر “اصول مبتنی بر کتاب مقدس” شرکت و اعتقاد آن به رفتار با “هر فردی با احترام، کرامت و احترام” تاکید شده است.
۲-این نمونه ای بود از اینکه چگونه شرکت ها باید روابط عمومی خوبی داشته باشند. اکثر شرکت های بزرگ دارای بخش روابط عمومی هستند یا از خدمات یک شرکت خارجی استفاده می کنند.

یک شرکت معمولاً چندین مخاطب برای تحت تأثیر قرار دادن دارد. در داخل، یک شرکت می‌خواهد خود را به‌عنوان یک شرکت با صلاحیت به سرمایه‌گذاران و بزرگترین سهامدارانش معرفی کند، که می‌تواند شامل ترتیب دادن نمایش محصولات یا سایر رویدادها برای سهامداران باشد.

بریتیش پترولیوم در واکنش به نشت نفت در خلیج مکزیک در سال ۲۰۱۰ بیانیه ای عمومی منتشر کرد که در آن مسیر اقدام خود را تشریح کرد.
۳-برخی احساس کردند که این واکنش نشان خود را از دست داده است، یادآوری آشکار اینکه چگونه روابط عمومی ممکن است گاهی اوقات اوضاع را بدتر کند.

در خارج، شرکتی که کالا یا خدماتی را مستقیماً به مصرف‌ کنندگان می‌فروشد، می‌خواهد تصویری عمومی ارائه دهد که حمایت واقعی و پایدار از برند را تشویق می‌کند، که فراتر از اهداف تا حدودی آگاهانه تبلیغاتی است.

این امر می تواند شامل اطمینان دادن به مشتریان در طول یک بحران باشد، مانند زمانی که Target (TGT) پس از هک کارت اعتباری در سال ۲۰۱۳ به مشتریان خود تسویه حساب ۱۸.۵ میلیون دلاری ارائه داد تا تلاشی برای بازگرداندن حسن نیت یا ترویج سبک زندگی که باعث ایجاد محصول یا محصول شرکت شود. خدمات جذاب
۴-این شرکت همچنین برای جذب سرمایه گذاران روابط عمومی تولید می کند. از این نظر، روابط عمومی خوب به ویژه برای استارت آپ ها یا شرکت هایی که به سرعت در حال گسترش هستند، اهمیت دارد.

نقش اصلی روابط عمومی چیست؟


روابط عمومی اغلب با حفظ وجهه یک شرکت، فرد یا برند خلاصه می شود. روابط عمومی رسانه ایجاد می کند، با رسانه های خارجی ارتباط برقرار می کند، افکار عمومی را ایجاد می کند و اطمینان می دهد که مشتریان تمایل مثبتی نسبت به برند شرکت دارند.

برای روابط عمومی به چه مهارت هایی نیاز دارید؟


متخصصان روابط عمومی اغلب دارای مهارت های ارتباطی قوی هستند. نقش آنها جذب اطلاعات، پردازش نحوه تأثیرگذاری آن بر تصویر یک شرکت و نحوه ارتباط خارجی برای تغییر این تصویر است. متخصصان روابط عمومی اغلب با انواع مختلفی از افراد از جمله مشتریان کلیدی، مقامات دولتی و رسانه های خارجی روابط برقرار می کنند.

چرا روابط عمومی مهم است؟


مشتریان به دلایل مختلفی تصمیم می گیرند. یکی از این دلایل رابطه ای است که احساس می کنند با یک شرکت دارند. اگر یک شرکت تصویر منفی داشته باشد یا در یک موضوع عمومی بحث برانگیز اسیر شود، ممکن است مشتری دیگر احساس کند با نام تجاری، تصویر و محصول مرتبط نیست. روابط عمومی اغلب این برند را مدیریت می کند و اطمینان می دهد که مشتریان، کارمندان، سرمایه گذاران و سایر طرف های خارجی تمایل مثبتی برای ادامه مشارکت با شرکت دارند.

چه کسی از روابط عمومی استفاده می کند؟


روابط عمومی برای هر طرفی که می خواهد تصور عمومی مثبت داشته باشد مفید است. اغلب، شرکت ها و شرکت های سهامی عام وارد روابط عمومی می شوند. یک شرکت ممکن است تیم روابط عمومی یا استراتژی روابط عمومی متفاوتی برای برند ها یا محصولات خاص داشته باشد. همچنین، افرادی مانند افراد مشهور یا افراد دارای ارزش خالص ممکن است تیم‌های روابط عمومی خصوصی داشته باشند. این تیم ها برای حفظ تصویر عمومی مثبت و همچنین رسیدگی به درخواست های رسانه ای استفاده می شوند.

رقابت بدون ریسک با ۱۰۰۰۰۰ دلار پول نقد مجازی


مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید! قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید. امروز شبیه ساز سهام ما را امتحان کنید.

 
https://tizerino.com/%d9%81%d9%86%d9%88%d9%86-%d9%88-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c/
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

14 + 15 =

keyboard_arrow_up