هویت بصری چیست و چرا برای برند شما اهمیت دارد؟ ما به عنوان انسان موجودات بصری هستیم.

برخلاف سگ‌هایی که به بو متکی هستند یا دلفین‌هایی که به صدا وابسته هستند، ما از طریق نشانه‌های بصری با جهان تعامل داریم.

از نقاشی های رنسانس گرفته تا قرقره های TikTok، وسواس فرهنگی ما در مورد زیبایی مستمر است. از آنجایی که زمان زیادی را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی صرف می‌کنیم، مصرف، ایجاد و اشتراک‌ گذاری محتوای بصری آسان‌تر از همیشه است.

با وجود تعداد زیادی از آن، جای تعجب نیست که امروزه برندها نیاز به ایجاد یک هویت بصری قوی دارند که بتواند برجسته و ماندگار باشد. همانطور که پل رند، طراح گرافیک و مدیر هنری نمادین، یک بار گفت: “طراحی سفیر ساکت برند شما است.” از نحوه ایجاد یک لوگو گرفته تا انتخاب های پالت رنگی که انجام می دهید، هر عنصر بصری باید به دقت در نظر گرفته شود.

در اینجا ما به بررسی هویت بصری، چرایی اهمیت آن و چگونگی طراحی هویتی که بتواند با برند شما تکامل یابد، خواهیم پرداخت.

هویت بصری چیست؟

هویت بصری مجموعه ای از عناصر بصری است که در خدمت نشان دادن و متمایز کردن یک برند است. به طور خاص، به هر جزء قابل مشاهده مانند لوگو یا رنگ های برند اشاره دارد که به مشتریان در شناسایی یک برند کمک می کند. با ادغام هر دارایی نام تجاری در یک زیبایی شناسی منسجم، این امر به رسمیت شناختن نام تجاری را توسعه می دهد.

هویت بصری که بر اساس هویت برند شما، از جمله نمونه های هویت برند شما ساخته شده است، و در راهنمای سبک برند شما مشخص شده است، ارزش های اصلی و وعده برند شما را از طریق رسانه های قابل مشاهده تقویت می کند. با استفاده از تصاویر ثابت و استراتژیک برای کمک به برقراری ارتباط، یک هویت بصری قوی همچنین به بیان داستان برند شما کمک می کند.

با گذشت زمان، مواجهه مداوم مشتریان با نام تجاری شما، تداعی‌ها را تقویت می‌کند و پاسخ‌های احساسی ایجاد می‌کند، که اغلب توسط نشانه‌های بصری ایجاد می‌شود.

هویت بصری خوب چیست؟

مناسب: آیا عناصر بصری شما برای مخاطب هدف شما مناسب است؟ آیا طراحی شما احساسات درستی را برمی انگیزد؟ اطمینان حاصل کنید که هر طرح بصری مرتبط با برند شما برای یک فرد، هدف یا موقعیت خاص مناسب است.

متمایز: اطمینان حاصل کنید که هویت بصری شما خود را از رقبا متمایز می کند و در عین حال در ذهن مصرف کنندگان نیز برجسته است. آیا قابل تشخیص است؟ آیا مصرف کنندگان آن را به خاطر خواهند آورد؟

ساده: طرح های خوب بدون پیچیدگی هستند و به راحتی قابل درک هستند. هم به خاطر طراحان داخلی و هم به خاطر مصرف کنندگان – ساده نگه داشتن آن باعث شفافیت می شود.

بی زمان: در حالی که هویت های بصری باید تا حدودی منعطف و سازگار باشند، اما باید با یک برند تکامل پیدا کنند. یک هویت بصری ابداع کنید که در طول زمان پایدار بماند و مرتبط بماند.

عملکردی: آیا می توان آن را به راحتی برای هر رسانه تولید کرد؟ به یاد داشته باشید که دارایی های بصری شما در فضاهای دیجیتال، چاپی و داخلی استفاده می شود. هویت بصری شما باید این اجازه را بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up