تبلیغات تجاری, تبلیغات و بازار یابی

چگونه یک شعار تبلیغاتی عالی بنویسیم

در اینجا، ما با بررسی برخی از خطوط پایانی نمادین گذشته، روش ایجاد یک شعار عالی را تجزیه می کنیم. اما آیا واقعاً فرمولی برای کار خلاقانه درخشان وجود دارد؟

اگر وظیفه نوشتن بهترین خط پایان در تاریخ تبلیغات را برای خود تعیین کنید، از کجا شروع می کنید؟ با یک برند بزرگ، شاید؟

این امر ممکن است همه جا را به شما بدهد تا خط تکرار شود، به خاطر سپرده شود و در گفتار روزمره استفاده شود. Nike’s Just Do It، Apple’s Think Different و BT’s It’s Good To Talk همگی بخشی از کمپین های عظیم برای شرکت های به همان اندازه عظیم بوده اند. پس این کلید است، اینطور نیست؟

خوب، نه دقیقا. یکی از شناخته‌ شده‌ ترین خط‌ های پایانی در دهه‌ های اخیر این است که «دقیقاً همان کاری را که روی قلع می‌گوید انجام می‌دهد» برای برند متوسط ​​Ronseal. دیوید کامرون زمانی که نخست وزیر بود از آن استفاده کرد، در فرهنگ لغت اصطلاحات آکسفورد گنجانده شد و کیتی ملوا حتی آهنگی با این عنوان نوشت.

اما آیا نویسندگان آن خط فکر می کردند که آنقدر درخشان است که ۳۰ سال بعد از آن در تیتر روزنامه ها استفاده شود؟ جواب منفی. در سال ۲۰۱۳ آنها (دیو شلتون و لیز ویستون از HHCL) گفتند: “در سال ۱۹۹۴، زمانی که خط تولید رو نسل را ارائه کردیم، هرگز تصور نمیکردیم که چگونه وارد زبان شود.” بنابراین ممکن است حتی ندانید چه زمانی به paydirt ضربه زده اید.

تبلیغات موثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × پنج =

keyboard_arrow_up