کسب مزیت رقابتی در تبلیغات چگونه باید شکل گیرد:

 

الف-کاهش هزینه های عملیاتی تبلیغات:

 

اکنون، یکی از مهم ترین هزینه های که حتی در بودجه بندی کشورهای پیشرفته بسیار مورد توجه است، تبلیغات است که گاهی مبالغ سنگینی را بر دوش شرکت ها تحمیل می کند. مدیران، مشاوران و متخصصان باید بتوانند با سازوکارها، برنامه ها، تکنیک ها و تاکتیک های مناسب، این هزینه ها را کنترل کنند تا به نقطه بهینه دست یابند. طراحی نظام کاهش هزینه تبلیغات یکی از وظایف مهم متخصصان و مدیران تبلیغات است. شرکت اچ پی با طراحی یک نظام کاهش هزینه های تبلیغات، سود بسیار زیادی کسب کرد. استراتژی اچ پی، تقسیم هزینه های تبلیغات بین شرکت های تهیه کننده ی مواد خام بود و مقداری از بودجه ی تبلیغات خود را با آنها به مشارکت گذاشت. مدیران تبلیغات می توانند راهکارها، تکنیک ها و تاکتیک های خلاقانه زیادی برای کاهش هزینه های عملیاتی تبلیغات و دستیابی به مزیت رقابتی تبلیغات، ارائه دهند.

 

ب-افزایش اثربخشی:

 

در روزگار کنونی که همه جا از در و دیوار شهرها گرفته تا شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای پر از تبلیغات شده است ومخاطبان به شدت از تبلیغات فراری شده اند، تبلیغات اثر بخش یکی از شیوه های مهم کسب مزیت های رقابتی تبلیغات است. تبلیغ ا اثر بخش تبلیغی است مخاطب گرا که با توجه به شناخت نوع مخاطبان و ویژگی ها، معیارها و رفتار آنان طراحی و ارائه می شود. ارتباط مناسب بین تبلیغ ویژگی ها و شرایط مخاطب باعث می شود تا پیام بهتر، بیشتر و موثرتر دریافت شود و ضایعات تبلیغ به شدت کاهش یافته و نوعی مزیت رقابتی برای تبلیغ به دست آید. انجام تحقیقات بازاریابی پیش از هر گونه تبلیغ و کسب اطلاعات روزآمد، مرتبط و مورد نیاز در مورد مخاطبان و نیز رقبا و عوامل محیطی واستفاده از این اطلاعات در طراحی، تنظیم و ارائه تبلیغ، باعث افزایش اثر بخشی تبلیغ می شود. ترکیب این دو روش برای دستیابی به مزیت رقابتی تبلیغات نیز امکان پذیر و عملی است.

 

شرکت تبلیغاتی ارتباط ماندگار هنر با نام اینترنتی تیزری نو آماده ارایه مشاوره و خدمات برای کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش اثر بخشی در تبلیغات برای شما صاحب کسب و کار می باشد.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۰۶۸۴۷۹۷۲ تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + بیست =

keyboard_arrow_up