تبلیغات تجاری, تبلیغات و بازار یابی

یک آرم (نشانه) تجاری باید هر دو چشم بیننده را درگیر کند

یک آرم (نشانه) تجاری باید به گونه ای طراحی شده باشد، که هر دو چشم بیننده را به خود جلب کند.

یک آرم(نشانه) تجاری، ترکیبی است از مارک تجاری، که نماد بصری یک نام تجاری است و نام تجاری به صورت ترکیب بندی حروف نام آن کمپانی است که معرف و مشخص کننده آن کمپانی یا سازمان است، و گرافیست و طراح آن را به وجود می آورند.

لوگو تایپ به اشکال مختلف ظاهر می شود. گرد، بیضی، افقی، و عمودی؛ اما همه اشکال از نظر مشتری یکسان نیستند.

از آنجایی که چشمان هر مشتری در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، شکل مطلوب آرم تجاری بایستی افقی باشد، به طوری تقریبی دارای دو و یک چهارم واحد عرض، و یک واحد ارتفاع. این شکل افقی، بالاترین تماس بصری را برای نشانه تجاری شما تامین می کند. این امر واقعیتی است که در مورد هر آرم تجاری، که در هر جا مورد استفاده قرار گیرد، مصداق می یابد :

بر روی ساختمانها، بروشورها، سرنامه ها، تبلیغات و کارت های دعوت. این شکل افقی، به ویژ زمانی که آرم تجاری بر روی سازمان یک خرده فروشی قرار می گیرد، بسیار اهمیت دارد. در زیر چراغهای نئون، یک آرم تجاری عمودی در معرض خطری جدی قرار می گیرد. خوانایی یک آرم تجاری نیز به همان اندازه شکل آن اهمیت دارد.

پاره ای از طراحان برای جلب توجه در طراحی آرم تجاری، از تمامی ترفند های مختلف کمک می گیرند، اما به خوانایی آن اهمیتی نمی دهند. اگر این حروف خوانایی لازم را نداشته باشند، آرم تجاری هم در ذهن مصرف کننده مفهومی نخواهد داشت. نه به دلیل حروف چاپی که استفاده نشده است، بلکه به دلیل آن که مخاطب قادر به خواندن آنها نیست.

خوانایی مهمترین نکته ای است که بایستی هنگام انتخاب حروف چاپی مورد توجه قرار گیرد.به اجزای دیگر علامت تجاری، نشان تجاری و نماد بصری نیز بیش از اندازه بها داده شده است. مفهوم در کلمه قرار دارد، نه در نماد بصری. نام نایک است که به نماد آن مفهوم می بخشد و نماد آن مفهوم چنانی به نام تجاری نایک نمی بخشد.

پس از آن که نمادی به مدتی طولانی با نام تجاری مرتبط می شود،  نماد می تواند جانشین نام تجاری شود. اما با این حال، هنوز نام تجاری است که اعتبار و قدرت را منعکس می سازد.نام تجاری در مفهوم آن- که در ذهن مخاطب تثبیت شده- نهفته است، و در اکثریت نام های تجاری، یک نماد با خلق این مفهوم در ذهن مخاطب کمترین ارتباطی ندارد.

تنها معدودی از نماد های ساده هستند که نشانه های تجاری با نفوذ و موثر را خلق می کنند.( ستاره سه بعدی مرسدس بنز از آن جمله است). اگر تاریخ اراده نکرده است که یکی از نماد های ساده به شما تعلق گیرد، شاید دیگر در زمان حاضر، برای خلق چنین نمادی دیر شده باشد.

مفهوم ارتباط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 − 1 =

keyboard_arrow_up