تبلیغات بنری چیست؟


تبلیغات بنری به استفاده از یک نمایشگر گرافیکی مستطیلی اشاره دارد که در بالا، پایین یا دو طرف یک وب سایت یا دارایی رسانه آنلاین کشیده می شود.

نوع افقی تبلیغات بنری را تابلوی رهبری می نامند، در حالی که بنرهای عمودی را آسمان خراش می نامند و در نوارهای کناری صفحه وب قرار می گیرند. تبلیغات بنری به جای متن مبتنی بر تصویر است و یک شکل محبوب از تبلیغات آنلاین است.

هدف از تبلیغات بنری، تبلیغ یک برند و/یا جذب بازدیدکنندگان از وب سایت میزبان برای رفتن به وب سایت تبلیغ کننده است.

بنری

اقلام کلیدی

تبلیغات بنری به استفاده از یک نمایشگر گرافیکی مستطیلی اشاره دارد که در بالا، پایین یا دو طرف یک وب سایت یا دارایی رسانه آنلاین کشیده می شود. تبلیغات بنری اولین شکل تبلیغات اختصاصی اینترنتی بود که در سال ۱۹۹۴ ظاهر شد.

امروزه، تبلیغات بنری، و تقریباً تمام تبلیغات آنلاین، در حال حاضر از فناوری مناقصه بی‌درنگ معروف به مناقصه برنامه‌ریزی استفاده می‌کنند که به شرکت‌های تایید شده اجازه می‌دهد در مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک آگهی تبلیغاتی بارگذاری شود، برای فضای آگهی پیشنهاد دهند.

تبلیغات بنری چگونه کار می کند:

تبلیغات اینترنتی از یک شرط بندی نامشخص به عنوان پلتفرم اصلی برای بازاریابی اکثر شرکت ها تبدیل شده است. در ایالات متحده، رشد تبلیغات دیجیتال بر اساس درآمد سالانه دو رقمی به رشد خود ادامه می‌دهد و گزارش درآمد سال ۲۰۲۰ به ۱۳۸.۹ میلیارد دلار رسیده است.

۱-تبلیغات بنری که به آن تبلیغات نمایشی نیز می گویند، از تصاویر یا رسانه های ثابت یا متحرک تشکیل شده است و معمولاً در مناطق با دید بالا در وب سایت های پربازدید قرار می گیرد.

این نوع تبلیغات  جذاب است زیرا می تواند به ایجاد آگاهی از نام تجاری، ایجاد سرنخ و هدف قرار دادن مجدد مخاطبان کمک کند (مانند این که به بازدیدکننده فرصت ثبت نام در خبرنامه یا آزمایش رایگان قبل از کلیک کردن را بدهد). تبلیغات بنری عمدتاً مانند تبلیغات سنتی عمل می کند.

با این حال، روشی که تبلیغ‌کننده از طریق آن به میزبان پرداخت می‌کند، می‌تواند تا حد زیادی با فروش فضای تبلیغاتی سنتی متفاوت باشد.

هزینه به میزبان از طریق یکی از سه روش پرداخت می‌شود: هزینه به ازای نمایش (پرداخت برای هر بازدیدکننده وب‌سایتی که تبلیغ را می‌بیند)، هزینه به ازای هر کلیک (پرداخت برای هر بازدیدکننده وب‌سایتی که بر روی آگهی کلیک می‌کند و از وب‌سایت آگهی‌دهنده بازدید می‌کند) یا هزینه به ازای هر اقدام (پرداخت برای هر بازدیدکننده وب‌سایتی که روی آگهی کلیک می‌کند، به عنوان یک وب‌سایت به عنوان یک وب‌سایت اقدام می‌کند یا کار خرید را تکمیل می‌کند).

تبلیغات بنری سنتی به اشکال دیگر مانند تبلیغات فیس بوک و تبلیغات حمایت شده اینستاگرام گسترش یافته است. تخمین زده می شود که فیس بوک تقریباً ۴۲.۵٪ از هزینه های تبلیغات نمایش آنلاین در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص دهد.

۲-روند تبلیغات آنلاین شاهد رشد هزینه‌های تبلیغات دیجیتال (شامل تبلیغات بنری، ویدئو، رسانه‌های غنی و حمایت‌های مالی) است. از سال ۲۰۲۰، ۳۱.۵٪ از کل هزینه های تبلیغات آنلاین صرف تبلیغات دیجیتال می شود که شامل تبلیغات بنری می شود.

۳-اولین بنر تبلیغاتی در سال ۱۹۹۴ در وب سایت wired.com (که در آن زمان HotWired نامیده می شد) منتشر شد. روی بنر نوشته شده بود “آیا تا به حال روی ماوس خود کلیک کرده اید؟ این کار را انجام می دهید” و سپس تبلیغ کاربر را به کمپین AT&T فرستاد.

۴-فناوری ها: شبکه های تبلیغاتی وظیفه تطبیق تبلیغ کنندگان با وب سایت هایی را بر عهده دارند که می خواهند تبلیغات بفروشند. آنها فضای تبلیغاتی موجود را پیگیری می کنند و آن را با تقاضای تبلیغ کننده مطابقت می دهند.

فناوری که شبکه‌های تبلیغاتی را قادر می‌سازد این کار را انجام دهند، یک سرور تبلیغات مرکزی است که تبلیغات خاصی را بر اساس کلمات کلیدی از رفتار جستجوی بازدیدکننده و مشاهده وب‌سایت یا بر اساس زمینه کلی محتوای وب‌سایت میزبان انتخاب می‌کند.

این نوع تبلیغات، و تقریباً تمام تبلیغات آنلاین، در حال حاضر از فناوری مناقصه بی‌درنگ معروف به مناقصه برنامه‌ای استفاده می‌کنند، که به شرکت‌های تایید شده اجازه می‌دهد در مدت زمانی که برای بارگذاری یک آگهی تبلیغاتی طول می‌کشد، برای فضای آگهی پیشنهاد دهند.

گرایش‌های بازاریابی محتوا حول شخصی‌سازی می‌چرخد – توانایی ایجاد این احساس در مصرف‌کنندگان که گویی مستقیماً با آنها صحبت می‌کنید. در نتیجه، تبلیغات بنری هدفمند رایج‌تر شده‌اند.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up