۱۰ دلیل برای اهمیت تبلیغات

 
10 دلیل برای اهمیت تبلیغات

تبلیغات همه جا هست تلویزیون را روشن می‌کنید، مرورگر اینترنت را باز می‌کنید یا در خیابان قدم می‌زنید و تبلیغات را می‌بینید.

 

تبلیغات می تواند آزاردهنده باشد، اما جهان بدون آنها چگونه خواهد بود؟ در اینجا ده دلیل وجود دارد که چرا تبلیغات برای مشاغل و جامعه در کل مهم است:

 

۱-تبلیغات بخش مهمی از بازاریابی است

بسیاری از افراد از بازاریابی و تبلیغات به جای یکدیگر استفاده می کنند. بازاریابی مشخص می کند که مشتریان چه می خواهند، آنها را تشویق به خرید می کند و پس از آن با آنها درگیر می شود تا وفاداری خود را حفظ کنند. برای اینکه توجه آنها را جلب کنید و به آنها بفهمانید که آنچه آنها به دنبال آن هستند دارید، به تبلیغات نیاز دارید. تبلیغات مانند قلاب ماهی است، در حالی که بازاریابی تمام کار ماهیگیر است.

 

۲-تبلیغات خوب یک داستان را بیان می کند

تبلیغات روایتی در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. اگر به تبلیغات گذشته نگاه کنید، بسیاری از آنها یک محصول یا خدمات را توصیف می کنند. به عنوان مثال، یک تبلیغ قدیمی شورلت، تصویری از خودرو را نشان می دهد. اطراف آن با متنی احاطه شده است که جنبه های مختلف خودرو، مانند آج گسترده و سهولت هندلینگ را با جزئیات نشان می دهد. امروزه بیشتر تبلیغات خودرو بیشتر بر روی افرادی که ماشین را می‌رانند تمرکز می‌کنند تا خود ماشین. تبلیغ اخیر شورلت، مونتاژی از بازیگران را در سناریوهای مختلف زندگی، مانند دور شدن از خانه، نشان می‌دهد. ویژگی های خودرو – مانند کمک پارکینگ و اندازه صندوق عقب – هنوز برجسته هستند، اما جلو و وسط نیستند. مصرف کنندگان به تبلیغات به سبک روایت بهتر پاسخ می دهند.

 

۳- تبلیغات به شما امکان می دهد مشتریان خاصی را هدف قرار دهید

 

استراتژیک بودن در مورد تبلیغات به یک کسب و کار کمک می کند تا با مشتریانی که به احتمال زیاد از آنها خرید کنند، ارتباط برقرار کند. در گذشته، این به معنای تبلیغ چیزهایی مانند محصولات بهداشتی در مجلات متمرکز بر تناسب اندام و پخش تبلیغات برای اسباب بازی ها در برنامه های تلویزیونی کودکان بود. به لطف بازاریابی دیجیتال و نرم افزارهای تحلیلی، کسب و کارها می توانند در مورد اینکه چه کسی تبلیغات آنها را می بیند و چه کسی قبلاً محصولات آنها را خریداری کرده است، کاملاً مشخص باشد.

 

۴- تبلیغات به حفظ مشتریان کمک می کند

کارشناسان می گویند کمپین های تبلیغاتی مداوم کلید حفظ مشتریان هستند. یک مصرف کننده ممکن است محصولی را از یک کسب و کار خریداری کند و حتی اگر راضی باشد، دوباره به آن فکر نکند. با این حال، اگر آنها به دیدن تبلیغات ادامه دهند، به آنها یادآوری می شود که این شرکتی است که آنها دوست دارند. اجرای کمپین های تبلیغاتی منسجم به ویژه در صورتی مهم است که کسب و کار به خوبی کار نمی کند و نیاز به مشتریان جدید و بازگشتی دارد. به لطف شکل‌های مدرن تبلیغات (مانند تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی سئو)، کسب‌ وکارها می‌توانند تبلیغات را با بودجه‌های کم اجرا کنند.

 

۵-تبلیغات به کسب و کارها کمک می کند که برجسته شوند

در دریایی از مشاغلی که محصولات و خدمات خود را می فروشند، چگونه فرد خود را متمایز می کند؟ تبلیغات خوب یک شرکت می تواند چیزی به اندازه صابون بفروشد و بهتر از یک رقیب کار کند، فقط به این دلیل که تبلیغاتی را اجرا می کند که مصرف کنندگان دوست دارند. صابون بدیهی است که باید کار خود را انجام دهد، اما با محصولات تمیز کننده، معمولاً تفاوت زیادی در اثربخشی وجود ندارد. این به برند سازی و تبلیغات برمی گردد.

 

۶-تبلیغات به مشتریان می گوید که آیا یک تجارت با ارزش های آنها همسو است یا خیر

مصرف کنندگان در مورد شرکت هایی که برای حمایت از آنها انتخاب کرده اند، حساس تر می شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که مسئولیت شرکتی برای افراد – به‌ویژه افراد جوان‌تر – اهمیت زیادی دارد و آنها می‌خواهند از کسب‌ وکارهایی خرید کنند که با ارزش‌های آنها همسو هستند. تبلیغات به مصرف کنندگان می گوید که یک تجارت کیست و چه چیزی برای آنها اهمیت دارد.

 

شماره ۷ تبلیغات بر شهرت یک برند تأثیر می گذارد
اینکه چگونه یک کسب و کار خود را نشان می دهد، می تواند مشتریان را جذب یا دفع کند. نمونه های زیادی از کسب و کارهایی وجود دارد که تبلیغاتی را اجرا می کنند که نتیجه معکوس داشته است. در سال ۲۰۱۷، داو ویدیوی کوتاهی از یک زن سیاه پوست که پیراهنی را روی سرش بلند می کند و به نظر می رسد که به یک زن سفیدپوست تبدیل می شود، آپلود کرد. این زن سپس پیراهن خود را در می آورد و یک زن خاورمیانه ای را نشان می دهد. به نظر می‌رسید که هدف تبلیغ نمایش باشد، اما مصرف‌کنندگان راضی نبودند و داو عذرخواهی کرد. این اولین باری نیست که Dove آب گرم می گیرد، که نشان می دهد تبلیغات چقدر برای شهرت یک برند ضروری است.

 

۸- تبلیغات بر فروش تاثیر می گذارد

 

تبلیغات بر شهرت یک برند تأثیر می گذارد، اما آیا این به تفاوت در فروش ترجمه می شود؟ گاهی. یکی از نمونه های بزرگ یک تبلیغ اولدزموبیل از سال ۱۹۹۸ است. این کمپین سعی کرد خریداران جوان را جذب کند. شعار آنها: “این اولدزموبیل پدرت نیست.” این ترفند را انجام نداد و همچنین به پایگاه مصرف کننده قدیمی تر آنها توهین کرد. در حالی که احتمالاً درست نیست که بگوییم این تبلیغ اولدزموبیل را کشته است، مطمئناً فروش را افزایش نداده است. از طرف دیگر، زمانی که وندی در سال ۱۹۸۴ تبلیغ خود را با عنوان «گوساله کجاست» منتشر کرد، فروش آنها در سال بعد به رکورد سود رسید.

 

۹-تبلیغات بر اقتصاد تأثیر می گذارد

هزینه تبلیغات در سراسر جهان در حال افزایش است. کارشناسان تخمین می زنند که در سال ۲۰۲۴، تبلیغات به بیش از ۶۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید. این به مشاغل بیشتر، خریداران بیشتر، رقابت قوی تر و افزایش تولید ناخالص داخلی ترجمه می شود. تبلیغات برای صنعت خلاق نیز خوب است. شرکت ها اغلب به عکاسان، انیماتورها، نوازندگان، طراحان مد و غیره برای کمک به تبلیغات نیاز دارند. همه اینها باعث رشد اقتصادی می شود.

 

۱۰-تبلیغات از کمپین های خود فراتر می رود

تبلیغات بیش از درآمد شرکت و اقتصاد آن تأثیر می گذارد. تبلیغات می توانند از یک محصول فراتر رفته و هنجارهای فرهنگی را تغییر دهند. De Beers یک مثال خوب است. برای سال‌ها، خرید حلقه نامزدی الماس برای مردم رایج نبود. در سال ۱۹۴۸، De Beers تبلیغی را با شعار “الماس برای همیشه” منتشر کرد. فروش انگشتر افزایش یافت زیرا مردان جوان از آگهی اطاعت کردند و از قیمت های خوب الماس استفاده کردند. امروزه انتظار می رود زوج های تازه نامزد حداقل یک حلقه بین خود داشته باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up