۵نمونه برجسته بازاریابی محتوا در سال ۲۰۲۳: نمونه‌های بازاریابی محتوا شامل رسانه‌هایی مانند خبرنامه، پادکست، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و ویدئوها است.

تمام این اشکال محتوا برای ارائه اطلاعات مفید و مرتبط است که کاربران را خوشحال می کند و آنها را به سمت برند شما جذب می کند. برای کمک به شما در استفاده از بازاریابی محتوا به نفع شرکت خود، در اینجا چند نمونه از بازاریابی محتوای مورد علاقه من در سال ۲۰۲۲ آورده شده است.

۱. Spotify Wrapped Playlists Spotify Wrapped یکی از موفق ترین کمپین های بازاریابی محتوای برنامه پخش موسیقی است. تقریباً در پایان هر سال، کاربران Spotify یک جمع بندی سرگرم کننده از تمام موسیقی هایی که در آن سال گوش داده اند دریافت می کنند.

خلاصه به ژانرها، سال ها، هنرمندان و موارد دیگر تقسیم می شود و با گرافیک های رنگارنگ نمایش داده می شود. سپس یک لیست پخش شخصی سازی شده از آهنگ هایی که کاربر بیشترین گوش را شنیده است ایجاد می کند و کاربران می توانند لیست های پخش بسته بندی شده خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند –

یک عنصر کلیدی که باعث شده است کمپین از زمان شروع آن هر ساله در رسانه های اجتماعی ترند شود.

۲. TiKTok DuoLingo احتمالاً DuoLingo را به‌عنوان وب‌سایت و برنامه‌ای می‌شناسید که به کاربران کمک می‌کند زبان جدیدی را یاد بگیرند، اما این شرکت به دلیل دیگری در TikTok سر و صدا ایجاد کرده است – طلسم خودخوانده این شرکت.

DuoLingo بیش از ۴.۵ میلیون دنبال کننده در TikTok به دلیل جریان مداوم محتوای خود که دارای طلسم جغد سبز نمادین این شرکت است، جمع آوری کرده است. اگرچه بسیاری از ویدیوها به محصولات و خدمات شرکت اشاره ای نمی کنند، اما توانایی حساب کاربری برای ایجاد محتوای خنده دار و مد روز به افزایش آگاهی از برند در برنامه کمک کرده است.

۳. مدرسه طراحی Canva مدرسه طراحی Canva با آموزش نحوه ایجاد تصاویر جذاب با حداقل تجربه طراحی و بدون نرم افزارهای پیچیده، ارزشی را برای کاربران خود فراهم می کند. همچنین برای نشان دادن تمام امکانات طراحی Canva که ارائه می دهد، کار بسیار خوبی انجام می دهد.

۴. آرایشگر ترزا ون دام TikTok ترزا ون دام یک آرایشگر و صاحب سالن Fantastic Sams در لنوکس، ایلینوی است. اکانت TikTok او به خاطر تصاویری که نشان می دهد چگونه با مشتریان بی ادب برخورد می کند – که همه آنها را “کارن” می نامد، مشهور است. محتوای او اغلب به دلیل مرتبط بودن با هر کسی که تا به حال با مشتریان سرکش سروکار داشته است تحسین می شود.

این رویکرد مرتبط به محتوا کار می کند زیرا در حالی که کاربران TikTok برای خنده به حساب کاربری خود می آیند، ویدیوهایی از کار عالی او به عنوان یک استایلیست نیز به آنها نشان داده می شود. TikTok او اکنون ۴.۹ میلیون دنبال کننده دارد و ترزا اغلب در ویدیوهای خود گفته است که اکنون مشتریان زیادی دارد که اغلب به مشتریان جدید نیاز دارد تا ماه ها قبل او را رزرو کنند.

۵. کانال YouTube Girl With The Dog Girl With The Dog’s یک کانال یوتیوبی است که توسط یک آرایشگر حرفه ای حیوانات خانگی به نام ونسا، صاحب نظافت سگ Perfect Pooches در انتاریو کانادا اداره می شود.

این کانال با ارائه سرگرمی برای بینندگان و در عین حال نشان دادن مهارت های خود به عنوان یک آرایشگر، از بازاریابی محتوای عالی برخوردار است – منظورم این است که چه کسی دوست ندارد هاسکی های دراماتیک را که با یک سشوار کوچک فریاد می زنند، ببیند؟

در نتیجه تلاش‌های بازاریابی محتوایی او، کانال ونسا اکنون ۱.۵ میلیون دنبال کننده دارد – و مشتریان او به گربه‌ها و خوک‌های گاه به گاه افزایش یافته‌اند. او همچنین توانست پول کافی برای کمک به پناهگاه های حیوانات جمع آوری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 + پانزده =

keyboard_arrow_up