تاریخچه صنعت تبلیغات در جهان

تاریخچه صنعت تبلیغات در جهان

تاریخچه صنعت تبلیغات در جهان: کاوش های باستان شناسی نشان از این می دهند که گذشتگانمان بیگانه از اهمیت تبلیغات نبوده اند و در عصرهای مختلف به صورت پراکنده از تبلیغات برای خرید و فروش استفاده کرده اند. این پراکندگی تا زمان قبل از اختراع چاپ ادامه داشته است، بعد از اختراع چاپ و امکان تکثیر آگهی ها، تبلیغات نیز وارد مرحله ی جدید شده و صاحب نظران آغاز و تولد تبلیغات را از همین زمان رقم می زنند.

نخستین آگهی ثبت شده در دایره المعارف آمریکانا مربوط به تبلیغی در خصوص نظریه ی به وجود آمدن زمین که در سال ۱۶۸۴ در دایره المعارف آمریکانا به چاپ رسیده.

قدیمی ترین دفتر تبلیغاتی جهان نیز در آمریکا توسط فرانسیس آیر در فیلادلفیا به نام شرکت تبلیغاتی ان.دبلیو.آیر و پسران تاسیس شد. روش کار آنها دریافت کارمزد از درصدی از هزینه خالص فضای تبلیغاتی بوده که نخستین بار به طور رسمی به اجرای کمپین تبلیغاتی پرداخته اند.

نخستین آگهی بین المللی و موفقیت آمیز نیز در سال ۱۸۷۰ درکشور آمریکا با موضوع صابون طراحی و اجرا شد، که فروش موفق در جهان را به دنبال داشت. با تولید تلویزیون به عنوان بزرگ ترین رسانه تبلیغاتی در جهان، تبلیغات به گسترش شگفت آوری رسیده، به طوری که سال ۱۹۵۰ به بعد را می توان عصر طلایی تبلیغات نامید که تا به امروز ادامه داشته و شاهد به وجود آمدن شرکت های تبلیغاتی بزرگ بوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up